kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady
GEOWŁÓKNINA
GEOWŁÓKNINA
2017-02-03 09:56:41
Dach przygotowany na zimę:  jak prawidłowo wykonać przegląd pokrycia?
Dach przygotowany na zimę: jak prawidłowo wykonać przegląd pokrycia?
2016-10-12 10:13:21
Zima to nie przelewki. Szczególnie dla dachu, który stanowi główną barierę ochronną domu zarówno przed chłodem, jak i wilgocią. Podpowiadamy, jak przed nadejściem zimy zadbać o kompletne zabezpieczenie pokrycia od A do Z.

Krok 1: Okiem eksperta                  
»»
Skoszona trawa – najlepszy kompost
Skoszona trawa – najlepszy kompost
2016-07-13 17:37:37
Właściciele ogrodów, działkowcy posiadający trawniki o większych rozmiarach zwykle stają przed dylematem co z robić ze skoszoną trawą. Jednym z najprostszych sposobów jest pozbycie się tzw. zielonych odpadów poprzez umieszczenie w kontenerze specjalnie do tego przeznaczonym i wywożonym przez odpowiednie »»
Ogród miejski i przeddomowy
Ogród miejski i przeddomowy
2015-11-26 15:44:54
Ogród miejski najczęściej nie jest duży. Stąd też należy dokładnie zaplanować wykorzystanie dostępnej powierzchni. Sąsiednie mury i domy często rzucają długie cienie, a urokliwych widoków nie ma prawie wcale. Z drugiej jednak strony, ogród miejski jest z reguły bezpieczniejszy niż »»
Październik w ogrodzie - jakie prace warto wykonać?
Październik w ogrodzie - jakie prace warto wykonać?
2015-10-30 14:40:14

Zima zbliża się wielkimi krokami, jednak październik jest to czas, w którym warto wykonać jeszcze sporo prac w naszym ogrodzie. W miesiącu październiku kwitną jeszcze niektóre rośliny, jednak wiele rzeczy, jak choćby deszczowe i chłodne dni, przypominają nam że jesień »»

Podjazd - prawidłowe wykonawstwo
Podjazd - prawidłowe wykonawstwo
2015-08-28 10:01:46

Pomysł i koncepcyjny projekt podjazdu to dopiero (albo aż) połowa sukcesu. Ostateczny efekt (zarówno estetyczny jak i użytkowy) w równej mierze zależy od dobrego i dopracowanego pomysłu, co od odpowiedniego dobrania materiałów i właściwego wykonawstwa.


Od tego zależy zresztą »»

REPREZENTACYJNY PODJAZD
REPREZENTACYJNY PODJAZD
2015-08-18 16:30:56

Nieco bardziej rozbudowany podjazd daje znacznie więcej możliwości użytkowych niż tylko prosty przejazd od ulicy do garażu. Wystarczy pooglądać historyczne wille, dworki i pałace aby zgromadzić pokaźną kolekcję inspiracji. Niektóre z nich – jeśli tylko mamy trochę więcej miejsca - »»

BRUKOWA OPASKA WOKÓŁ DOMU
BRUKOWA OPASKA WOKÓŁ DOMU
2015-07-18 09:43:24

Wykonanie brukowanej opaski wokół domu nie należy do obowiązkowych elementów projektu. Może natomiast przynieść szereg korzyści – nie tylko estetycznych.


Budowa domu i urządzanie ogrodu to dość złożony proces. W jego skład wchodzi kilka głównych etapów, najczęściej oczywistych i koniecznych »»

SPOTKANIA NA TARASIE
SPOTKANIA NA TARASIE
2015-06-24 10:14:45

Latem życie domowo-rodzinne przenosi się na taras. Przyjemne, ciepłe dni i wieczory powodują, że naturalnie przenosimy swoją aktywność właśnie tam. Każdy posiłek, każda przerwa podczas dnia pracy spędzona na świeżym powietrzu sprawia, że nasza codzienność staje się przyjemniejsza i piękniejsza. »»

„ZAKRĘCONY” OGRÓD
„ZAKRĘCONY” OGRÓD
2015-06-18 17:18:44

Łagodne łuki ścieżek, tarasy i patia na planie koła – to wyraz architektonicznej miękkości, która bardzo pasuje do miejsca odpoczynku jakim jest przydomowy ogród. Meandrująca ogrodowa ścieżka na pewno doprowadzi do celu, ale bardziej atrakcyjnym szlakiem.


Ogromną zaletą ogrodowych »»

OSWOIĆ NATURĘ
OSWOIĆ NATURĘ
2015-05-27 18:19:09

Dobrze zaplanowana przestrzeń przydomowa podkreśla atuty obecnej tam przyrody. Brukowana ścieżka, murek, schody znajdują się na drugim planie. Tym samym dyskretnie podkreślają obecność roślinności.


 


Celem istnienia ogrodów jest tworzenie poczucia obcowania z naturą. Kompromis między ludzką potrzebą porządku i »»

Płyty tarasowe, a komfort wypoczynku
Płyty tarasowe, a komfort wypoczynku
2015-04-22 12:31:45

Hasło „dobór płyt tarasowych” nasuwa naturalne skojarzenia z estetyką. Jednak umiejętne podejście do tematu może spowodować, że przydomowy taras zmieni się z miejsca neutralnego w ulubione.


Dobór płyt tarasowych jest teoretycznie znacznie prostszy niż kostki brukowej – pierwszy powód »»

Jak wykonać prostą huśtawkę dla dzieci
Jak wykonać prostą huśtawkę dla dzieci
2015-03-13 12:02:52

W czasach gier video, smartfonów, komputerów i innych elektronicznych urządzeń służących zarówno do nauki jak i zabawy – rodzicom coraz bardziej zależy, żeby ich dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu.


Żeby nie nudziły się w ogrodzie – warto zapewnić im »»

Dobry projekt, czyli dobór kostki
Dobry projekt, czyli dobór kostki
2015-03-09 10:57:32

Dobry projekt przestrzeni przydomowej powinien zawierać podział ogrodu na strefy, rodzaje nasadzeń, instalację nawadniającą, lokalizację poszczególnych elementów, komunikację itd. Od nich zależeć będą dobrane materiały, a wreszcie efekt końcowy. Dlatego warto poznać kilka zasad, które mogą zdecydować o sukcesie.    


»»
Gazony - nowe możliwości aranżacji przestrzeni
Gazony - nowe możliwości aranżacji przestrzeni
2015-02-25 14:54:20

Obrzeża schodów terenowych, fantazyjne ogrodzenia, ściany zieleni w miejsce murów oporowych – to tylko wybrane przykłady zastosowania gazonów. Możliwości kształtowania architektonicznej przestrzeni z ich pomocą wykraczają daleko poza miejskie donice.


Wśród materiałów używanych w architekturze krajobrazu ciągle istnieje kilka »»

Gra w kostki
Gra w kostki
2015-02-12 11:26:45

Wyrazisty motyw geometryczny na nawierzchni z kostki brukowej skutecznie skupia uwagę i może zadecydować o charakterze całej aranżacji posesji. Koła, romby, linie proste i łamane lubią swoje towarzystwo, a rysowane jak od linijki kształty dodają całości harmonii i przyciągają wzrok »»

MEBLE MIEJSKIE – ergonomia i aktywizacja zachowań
MEBLE MIEJSKIE – ergonomia i aktywizacja zachowań
2015-02-09 10:19:29

Aranżacja wnętrz jest istotną dziedziną, dbającą nie tylko o estetyczną stronę wnętrza, ale przede wszystkim o komfort użytkowników. Nie inaczej jest z aranżacją przestrzeni publicznej Tu  również estetyka powinna spotykać się z ergonomią. A nawet więcej – powinna prowadzić do »»

Murki oporowe w ogrodzie
Murki oporowe w ogrodzie
2015-01-28 14:21:25

Zróżnicowana pod względem rzeźby terenu działka wymaga zabezpieczenia skarp, uskoków, bocznych krawędzi schodów. Jest to z jednej strony pewne utrudnienie projektowe, z drugiej jednak znakomity pretekst do zaprojektowania ciekawego ogrodu.


Murki oporowe to elementy architektury ogrodowej, których głównym zadaniem »»

EKO BORD - atrakcyjne możliwości aranżacji ogrodu
EKO BORD - atrakcyjne możliwości aranżacji ogrodu
2015-01-28 10:09:19

Kompozycja ogrodu oparta na miękkich organicznych podziałach, fantazyjny kształt ścieżki, minimalistyczny projekt przestrzeni przydomowej – w każdym z tych przypadków zalecanym, a nawet niezbędnym elementem może okazać się Eko bord.


Jednym z trudniejszych do rozwiązania pod względem estetyki detali nawierzchni »»

Odśnieżanie nawierzchni z kostki brukowej
Odśnieżanie nawierzchni z kostki brukowej
2015-01-16 10:35:55

Tradycyjne zimy wydają się być coraz cieplejsze. Nie zmienia to faktu, że śnieg nadal pada pod nasza szerokością geograficzną. Nierzadko z dużą intensywnością. Z pewnością i w tym sezonie zimowym przyjdzie poradzić sobie ze śliską nawierzchnią, śniegiem i lodem na »»

Karmnik dla ptaków z płyty MFP
Karmnik dla ptaków z płyty MFP
2014-12-14 12:49:24

Zima to piękny czas. Jednocześnie jednak trudny dla większości dziko żyjących zwierząt – dlatego warto pomóc im go przetrwać, przy okazji obserwując i ucząc się czegoś o naszych mniejszych sąsiadach. Najprostszym sposobem jest postawienie za oknem karmnika dla ptaków. Aby »»

Prawidłowe wykonanie schodów ogrodowych
Prawidłowe wykonanie schodów ogrodowych
2014-12-04 13:28:56

Podstawowe materiały brukarskie jak kostka brukowa i obrzeża, z powodzeniem pozwolą na wykonanie trwałych i estetycznych schodów ogrodowych. Wystarczy przy ich wykonaniu pamiętać o kilku istotnych zasadach.


Po odrobieniu pierwszej lekcji dotyczącej schodów terenowych, czyli zapoznaniu się z teorią, czas »»

Projektowanie schodów w ogrodzie
Projektowanie schodów w ogrodzie
2014-11-19 14:00:13

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie schodów zewnętrznych, warto poznać kilka najistotniejszych zasad przed podjęciem decyzji o ich kształcie i lokalizacji. Przyniesie to użytkownikom wielorakie korzyści.


Jeśli zdecydujemy się na »»

Dla... nietoperzy
Dla... nietoperzy
2014-11-17 12:44:48

Raczej nie przepadamy za komarami. Walczymy z nimi jak tylko umiemy, stosując w tym celu najbardziej wymyślne środki – a najczęściej i tak kończy się swędzącymi pogryzieniami. Tymczasem istnieje pewne niewielkie zwierzątko, które potrafi dziennie zjeść nawet 2000 komarów, czyli »»

Układanie krawężników po łuku
Układanie krawężników po łuku
2014-10-30 11:00:40

Wytyczenie i prawidłowe wykonanie linii ograniczającej ogrodową dróżkę biegnącą po łuku może być dość pracochłonne. Nie znaczy to jednak, że trudne czy skomplikowane, a jedynie wymagające precyzji i cierpliwości.


W wypadku krawężników układanych po liniach prostych największym problemem i źródłem »»

Mądry - także przed szkodą
Mądry - także przed szkodą
2014-10-13 12:10:08

Informacja i rzetelna wiedza to niezmienne wartości, za które jesteśmy w stanie płacić pokaźne nieraz kwoty. A jeśli są w zasięgu ręki i w dodatku za darmo – dlaczego z nich nie skorzystać?


Śledząc fora poświęcone tematyce budowlanej można odnieść »»

Ażur inaczej
Ażur inaczej
2014-10-10 14:46:14

Czy można wprowadzić naturalną zieleń w nawierzchnię brukowaną, nie używając produktów ażurowych? Otóż można. Co więcej – efekt jest w stanie przewyższyć niejedno tradycyjne rozwiązanie nawierzchniowe.   


Najprostszym sposobem połączenia nawierzchni z kostki brukowej z zielenią są elementy ażurowe. Jest »»

Bardzo ładny podjazd
Bardzo ładny podjazd
2014-09-09 11:36:40

Przydomowy podjazd zwykle planowany jest pod kątem użytkowym. Jego zadanie polega na zapewnieniu właścicielowi dogodnego dojazdu do garażu. »»

Płyty ażurowe
Płyty ażurowe
2014-09-02 20:17:56


Zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego regulują między innymi minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej w zagospodarowaniu działki. Spełnienie tego wymagania przy zachowaniu koniecznego komfortu mieszkańców domu jest  6możliwe przy »»

znalezionych: 72, strona 1 z 3
««  -  1  2  3  -  »»
Informacje

 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe