kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady / „ZAKRĘCONY” OGRÓD
„ZAKRĘCONY” OGRÓD
„ZAKRĘCONY” OGRÓD
„ZAKRĘCONY” OGRÓD
„ZAKRĘCONY” OGRÓD
„ZAKRĘCONY” OGRÓD

porady / „ZAKRĘCONY” OGRÓD

Łagodne łuki ścieżek, tarasy i patia na planie koła – to wyraz architektonicznej miękkości, która bardzo pasuje do miejsca odpoczynku jakim jest przydomowy ogród. Meandrująca ogrodowa ścieżka na pewno doprowadzi do celu, ale bardziej atrakcyjnym szlakiem.


Ogromną zaletą ogrodowych nawierzchni i małej architektury jest jej koegzystencja z naturą, która zmienia się i rozwija od wczesnej wiosny do późnej jesieni. O doskonałym wpływie przyrody na ludzki odpoczynek i regenerację sił nie trzeba przypominać. Warto za to pamiętać, że naszą prywatną strefę dobrego samopoczucia mogą uwypuklić i podkreślić zaokrąglone kształty i harmonijne łuki nawierzchni.


 


Pozytywnie zakręcone ścieżki


Jeśli elementy kostki brukowej mają kształt trapezu, można bez kłopotu formować z nich fantazyjne łuki, zakręty i okręgi. Miękkie, pofalowane linie lepiej wpisują się w naturalną szatę roślinną ogrodu. Wspólnie tworzą klimatyczne zakamarki. Dodatkowy efekt powstaje, jeśli skorzystamy z kontrastowych barw kostek – dobierając je do elewacji budynku, dachówki lub innego dominującego elementu otoczenia. Co więcej – dzięki temu uśpiony, zimowy ogród nie straci nawet wtedy wszystkich swoich barw.


 


Palisady i obrzeża mogą tworzyć wyspy i enklawy starannie zaprojektowanej szaty roślinnej. Włączają ją tym samym w architektoniczny projekt domu i tworzą z nim jedną całość.


 


Na okrągło


Meandrujące alejki (lub tylko miękki rysunek na ścieżce) okrężną drogą poprowadzą nas do miejsc, wartych uwagi - na przykład... letniego salonu. Może nim być na przykład wybrukowane patio, gdzie w upalny dzień dobrzej jest usiąść w cieniu z rodziną i przyjaciółmi. Tak zaprojektowany plac na planie koła może zastąpić przydomowy taras, stając się centrum centrum ogrodu. Wystarczy tu miejsca na duży stół, krzesła i przenośny grill.


***


 


Zaplanowany w każdym detalu ogród ma szanse z każdym sezonem pięknieć i rozwijać się. A zadbana ogrodowa przestrzeń wszystkich mieszkańców i gości będzie przyciągać swoją urodą. I to na okrągło.


 


Propozycje podpisów pod zdjęcia


1-2 – Elementy w kształcie trapezu ułatwiają układanie łuków - ścieżki z kostek brukowych Roma i Kreta (Buszrem).


3-4 – Kontrastowe kolory mogą tworzyć fantazyjny wzór ale najczęściej nadają odpowiedni kierunek ciągom komunikacyjnym. Przy tym zachowują barwę niezależnie od pory roku. Nawierzchnie z kostek Piazza (Buszrem)


5-6 – Obrzeża to okazja do wydzielenia w ogrodzie szczególnie ciekawych miejsc


7-8 – Patio w środku ogrodu może stać stać się letnim salonem – nawierzchnia z szarych i grafitowych płukanych kostek Kreta (Buszrem)


 

 
 
Dodano: 2015-06-18 17:18:44 - nota bene - ID wpisu: 318
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe