kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady / Mądry - także przed szkodą
Mądry - także przed szkodą
Mądry - także przed szkodą
Mądry - także przed szkodą
Mądry - także przed szkodą
Mądry - także przed szkodą

porady / Mądry - także przed szkodą

Informacja i rzetelna wiedza to niezmienne wartości, za które jesteśmy w stanie płacić pokaźne nieraz kwoty. A jeśli są w zasięgu ręki i w dodatku za darmo – dlaczego z nich nie skorzystać?


Śledząc fora poświęcone tematyce budowlanej można odnieść wrażenie, że przysłowie „Mądry Polak po szkodzie” nie straciło nic ze swojej aktualności. Tak naprawdę inwestor poświęcający swój czas, oszczędności i spory kredyt na budowę własnego domu dopiero po błędach i fuszerkach różnych dziwnych „ekip budowlanych” i „złotych rączek” poznaje tajniki sztuki budowlanej. Dzieli się swoim problemem, czyta komentarze, szuka porad i wiedzy. Oczywiście nie sposób znać się na wszystkim, szczególnie jeśli branża budowlana nie jest przedmiotem codziennej pracy zawodowej. Nawet przy dobrej woli trudno nieraz przedrzeć się przez gąszcz publikacji – już to z powodu ich zbytniej ogólności – już to niezrozumiałego technicznego języka. Są też jednak pozytywne wyjątki.


Przykładem jest coraz szerszy wachlarz artykułów na temat zagadnień związanych z nawierzchniami, tarasami, kostką brukową - dostępnych na stronie www.buszrem.pl Stoi za nimi wiedza inżynierska i architektoniczna. Każdego miesiąca przybywa nowych tekstów i już teraz można traktować to miejsce w sieci, jako kompendium wiedzy na temat nawierzchni.


Cieszą inicjatywy, które jak ta - pomagają zrozumieć zagadnienia sztuki budowlanej: tłumaczą je zrozumiałym językiem, ilustrują adekwatnymi rysunkami. Są przy tym czytelne dla laika, jednocześnie nie będąc banalnymi dla specjalisty. Efekt lektury takich publikacji można podsumować jednym zdaniem – wiem i rozumiem dlaczego dane prace należy wykonywać w określonej kolejności, w jaki sposób i z zachowaniem jakich procedur. A taka wiedza na pewno przyda się każdemu gospodarskiemu i inwestorskiemu oku przy zatrudnianiu kolejnej ekipy budowlanej i śledzeniu postępów w jej pracach.


 
 
Dodano: 2014-10-13 12:10:08 - nota bene - ID wpisu: 293
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe