kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady / Prosto i pięknie, czyli przestrzeń wokół domu
Prosto i pięknie, czyli przestrzeń wokół domu
Prosto i pięknie, czyli przestrzeń wokół domu
Prosto i pięknie, czyli przestrzeń wokół domu
Prosto i pięknie, czyli przestrzeń wokół domu
Prosto i pięknie, czyli przestrzeń wokół domu

porady / Prosto i pięknie, czyli przestrzeń wokół domu


Nie tylko projekt domu i jego wnętrza powinny odzwierciedlać nasze gusta i zapewniał komfort użytkowania. Również w jego otoczeniu możemy prostymi środkami zagwarantować sobie estetykę i funkcjonalność


Myśląc o własnym domu, widzimy jego bryłę, układ pomieszczeń, planujemy jego funkcjonalność. Coraz częściej rozważania obejmują także wygląd najbliższego otoczenia. A inspiracje w tym kierunku najłatwiej znaleźć w dobrych przykładach.


Oryginalnie nie znaczy dziwnie


Wychodzący na ogród taras to dziś już stały element projektów domów jednorodzinnych. A ten z kolei najlepiej jeśli wyłożony jest płytami o fakturze i kolorze naturalnego kamienia. Piaskowiec, łupek, trawertyn - prosta forma betonowych płyt tarasowych wpisuje się dokładnie w ten trend. Jasne barwy płyt będą dobrze współgrały z pastelowymi elewacjami. Bezpośrednie sąsiedztwo kontrastowej zieleni ogrodu jeszcze bardziej to podkreśli. Można też przełamać nawierzchnię delikatnym, niebanalnym wzorem lub wykorzystać płyty dedykowane do ułożenia koło. Takie zabiegi ułatwią aranżację przestrzeni przed domem i jego harmonijne połączenie z ogrodem.


Elegancko czyli prosto


Można eksperymentować z fantazyjnymi wzorami układanymi z kostki brukowej. Małe domy jednorodzinne charakteryzują się jednak skromnością i prostotą. Stąd najbardziej właściwe dla takiej architektury będą proste aranżacje i symetryczne kompozycje. Jeśli zaś ktoś chciałby odpocząć od geometrii, może pójść w kierunku nawierzchni ze starobruków. Ta kostka po ułożeniu daje w efekcie wdzięczne i swobodne układy kolorystyczne. Naturalne barwy i bogactwo odcieni pozwolą na niebanalną aranżację przestrzeni przydomowej.


Schody, a do tego ozdoba ogrodu


Użycie elementów brzegowych nie ogranicza się jedynie do obramowania ścieżek, klombów czy brzegów tarasu. Z powodzeniem można wykorzystać je jako element tarasowych czy ogrodowych funkcjonalnych schodów. Połączenie elementów brzegowych z kostką pozwala też na odrobinę fantazji. Doświadczenie brukarze poradzą sobie z tematem doskonale. A całość aranżacji będzie zachwycać przez długie lata.


Fot. Buszrem


 
 
Dodano: 2014-08-13 11:21:18 - nota bene - ID wpisu: 284
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe