kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
nowe produkty / Nasiona. Drzewo truskawkowe ?
Nasiona. Drzewo truskawkowe ?
Nasiona. Drzewo truskawkowe ?
Nasiona. Drzewo truskawkowe ?
Nasiona. Drzewo truskawkowe ?
Nasiona. Drzewo truskawkowe ?

nowe produkty / Nasiona. Drzewo truskawkowe ?
Drzewo, na którym dojrzewają truskawki, kocimiętka odstraszająca komary, kulista marchewka czy afrykańska roślina o kształcie głowy ptaka. Polski ogród czy działkę można zmienić w niezwykły, egzotyczny świat.

Jak zaszokować sąsiadów i wzbudzić ich zazdrość? Można kupić BMW. Są jednak pomysły tańsze i dużo bardziej oryginalne. Nasiona warte kilkanaście złotych mogą zamienić ogród w bajkowe miejsce pełne niezwykłych okazów. Nikt nie przejdzie obojętnie obok unikatowych cudów natury. A ogrodnikom najwięcej satysfakcji dają właśnie niezwykłe, egzotyczne i dziwne rośliny.

Wśród ogrodniczych ciekawostek Vilmorin, światowego lidera w branży nasiennej, na szczególną uwagę zasługują nasiona drzewka truskawkowego (Arbutus unedo). Dojrzała roślina uprawiana w Polsce może osiągnąć wysokość nawet 1,5 metra. Pochodzące z rejonu Półwyspu Iberyjskiego drzewko posiada niezwykłe walory wizualne. Owocuje jadalnymi, słodkimi owocami przypominającymi truskawki. Kiedy dojrzeją, można pójść śladami Portugalczyków i przyrządzić z nich likier Medronho.

Na półce z produktami Vilmorin w centrach ogrodniczych znajdziemy też inne niezwykłe nasiona. Kocimiętka to roślina wpływająca zarówno na zachowanie owadów, jak i kotów. Posiada właściwość odstraszania komarów, która może okazać się prawdziwie zbawienna w okresie letnim – tym bardziej, że działa zarówno w ogrodzie, jak i w uprawie doniczkowej. Co ciekawe – roślina zupełnie inaczej działa na koty, które uwielbiają się w niej tarzać.

Kulista marchew Vilmorin Mercado de Paris nie jest oczywiście widoczna, kiedy rośnie w ogrodzie, ale doskonale prezentuje się na stole. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by wspomnieć gościom, że ta niecodzienna odsłona popularnego warzywa jest wynikiem starań ogrodniczych gospodarzy. To samo dotyczy rzodkwi Mantanghong F1, która doskonale uzupełnia letnie menu, a jej walorem, prócz wyśmienitego smaku, jest „odwrócony” wygląd – wewnątrz jest czerwona, a na zewnątrz biała.

Niesłychanie spektakularna jest strelicja (Strelizia reginae) pochodząca z Afryki Południowej. Ta ozdobna roślina, kiedy zakwitnie, robi wielkie wrażenie – jej kształt jest niezwykłym odwzorowaniem głowy ptaka.

Wymienione przykłady to tylko niewielka część oferty Vilmorin, na którą składają się nasiona najpopularniejszych odmian warzyw i kwiatów, ale także roślin niezwykłych, egzotycznych, czasem wręcz bajkowych.
 
Strona www autora: http://www.ogrody.pl
Dodano: 2011-06-02 09:53:48 - ogrody.pl - ID wpisu: 27
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe