kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady / Wiosna w ogrodzie
Wiosna w ogrodzie
Wiosna w ogrodzie
Wiosna w ogrodzie
Wiosna w ogrodzie
Wiosna w ogrodzie

porady / Wiosna w ogrodzie


Kwiecień to w zasadzie ostatni  moment, aby przemyśleć, jakich zmian wymaga nasza posesja, aby przez wszystkie ciepłe miesiące cieszyć nie tylko nasze oczy, ale i duszę. Warto już teraz zaplanować zmiany, dzięki którym nasz ogród już niedługo stanie się naszym ulubionym miejscem.


-         To doskonały czas, aby zaplanować jak tej wiosny będzie wyglądał nasz ogród – mówi A. Krajewska architekt krajobrazu – Jednak nie zawsze mamy wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby zająć się tym samodzielnie. Doskonałym pomysłem jest wówczas skorzystanie z pomocy fachowca. Spotkanie z architektem zieleni może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dobrze jest pomyśleć o tym, jeszcze zanim rozpocznie się sezon ogrodniczy, kiedy to trzeba by było już stanąć w kolejce do profesjonalisty w tym fachu.


Nie tylko rośliny


Aranżując ogród zwykle wybieramy odpowiednie rośliny, elementy małej architektury i ozdoby ogrodowe. Jednak niezwykle istotną kwestią jest właściwy dobór nawierzchni, jaka znajdzie się na naszym tarasie lub alejkach ogrodowych, gdyż najpewniej pozostanie tam dłużej niż donice czy konewka.


-         Koniecznie trzeba się zastanowić, jaki styl ma mieć nasza posesja – uważa A. Krajewska - Warto wziąć przy tym pod uwagę to, jak urządziliśmy wnętrze naszego domu. Nie dość, że ogród będzie wówczas urządzony zgodnie z naszym gustem, to jeszcze stanie się jakby przedłużeniem naszego mieszkania.


W związku z tym, szukając pomysłu np. na aranżację tarasu, warto najpierw dokładnie obejrzeć wnętrze, z którego będziemy go podziwiać, nie tylko w słoneczne dni. Jeśli wybierzemy nawierzchnię, która zarówno barwą, jak i stylem będzie zbliżona do tego, co mamy w środku, z pewnością uda nam się stworzyć wyjątkowo piękną i spójną przestrzeń. 


-         Podczas mojej pracy w zawodzie projektanta zieleni, przekonałem się, że najlepszy efekt można uzyskać dostosowując kolorystycznie nawierzchnię tarasu do podłogi, która znajduje się w sąsiadującym z nim pomieszczeniu wewnątrz domu – mówi architekt.  


By kwitły i pachniały


Kiedy jeszcze mamy dużo czasu do intensywnych prac ogrodniczych, można już przygotować sobie odpowiednią ziemię do nasadzeń oraz zająć się porządkami na naszej posesji. Wówczas, gdy już nadejdzie wiosna i zrobi się naprawdę ciepło, będziemy mieli więcej czasu na pielęgnację naszych roślin i delektowanie się błogimi chwilami w ogrodzie.


Kiedy za oknem jeszcze szaro i buro, a temperatura nie zachęca do spacerów, warto wybrać się do sklepu, aby rozejrzeć się za odpowiednim oświetleniem do naszego ogrodu. Jeśli dostosujemy je do stylu, w jakim urządzamy naszą posesję, z pewnością przyczyni się ono do stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas wiosennych i letnich wieczorów spędzanych w ogrodzie w towarzystwie rodziny lub przyjaciół


Fot. Buszrem


 
 
Dodano: 2014-04-13 19:50:48 - nota bene - ID wpisu: 262
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe