kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady / Przygotowanie systemu nawadniania do zimy
Przygotowanie systemu nawadniania do zimy
Przygotowanie systemu nawadniania do zimy
Przygotowanie systemu nawadniania do zimy

porady / Przygotowanie systemu nawadniania do zimy
Jesień jest jedną z piękniejszych pór roku w naszych ogrodach. Rośliny zaskakują nas przebarwiającymi się liśćmi.
Ogrody jesienią wymagają dużo pracy. Jest wiele porad na ten temat, ja chciałbym się skupić na systemach nawadniania.

Październik to pora, kiedy przestajemy podlewać nasze ogrody. Po wyłączeniu nawadniania należy pamiętać, aby opróżnić system rur i zraszaczy z wody, jeśli tego zabiegu nie wykonamy, zimą podczas niskich temperatur zamarznięta woda porozsadza rury i zraszacze, a system nawadniania ulegnie zniszczeniu. Najpewniejszym sposobem na opróżnienie rur z wody jest wydmuchanie powietrzem.
Najczęściej podczas montażu instalacji przygotowuje się podejście do podłączenia kompresora. Po podłączeniu należy ustawić maksymalne ciśnienie robocze na 4 atmosfery, następnie należy włączyć każdą sekcję systemu na minimum 3 minuty, lub do widocznego wydmuchania wody.
Po tym zabiegu nie jest wymagany demontaż elektrozaworów zamontowanych na zewnątrz. Innym sposobem opróżnienia systemu nawadniania z wody jest spuszczenie grawitacyjne zaworami lub zaworami automatycznymi, oczywiście w tym przypadku system musi być odpowiednio ułożony i przygotowany już na etapie budowy. Jednak drugi przykład nie gwarantuje nam stu procentowego opróżnienia systemu, a woda może pozostać na przykład w elektrozaworach.

Jeżeli nie mamy pewności, że operację spuszczania wody z systemu nawadniania wykonamy prawidłowo powinniśmy powierzyć to firmie usługowej, która profesjonalnie zajmuje się obsługą systemów nawadniania.
 
Strona www autora: http://www.mogrodnik.pl
Dodano: 2013-10-29 20:21:30 - Z. Andrzejczak - ID wpisu: 239
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe