kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady / Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
Jak usuwać plamy z kostki brukowej?

porady / Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
Plamy z oleju silnikowego czy pamiątka po grillowaniu z przyjaciółmi w postaci kleksów z tłuszczu - jakbyśmy się nie starali nie unikniemy zabrudzeń na nawierzchni z kostki brukowej. Jak w takich sytuacjach pozbyć się uciążliwych plam?
Brukowa kostka betonowa nie wymaga jakiś specjalnych pielęgnacyjno-konserwacyjnych. Wystarczy, że nawierzchnia będzie regularnie zamiatana i od czasu do czasu myta wodą.
Ale co zrobić w sytuacji, kiedy powierzchnia z kostki zostanie oszpecona plamą oleju samochodowego? Ale plama! Bezpiecznym, godnym polecenia i najszybszym sposobem usuwania mało estetycznych zabrudzeń jest zastosowanie mieszanki wody i płynu do mycia naczyń. Roztwór przygotowujemy w następujący sposób: jedna część płynu i trzy części wody.
Preparat następnie nanosimy na plamę i pozostawiamy na godzinę. Po upływie wymaganego czasu delikatnie spłukujemy i wycieramy. Plama powinna zniknąć, jeśli jednak nie jesteśmy zadowoleni z efektu operację możemy powtórzyć. W żadnym wypadku nie polecamy stosowania chemicznych środków przeznaczonych czyszczenia powierzchni kostki brukowej. Przede wszystkim dlatego, że nie możemy przewidzieć czy np. pod wpływem substancji zawartych w preparacie kostka na przykład nie odbarwi się.

Jak dbać o kostkę brukową? Oprócz mycia i czyszczenia warto też, jeśli zachodzi taka konieczność uzupełnić braki w fugowaniu. Jeśli chcemy usunąć mech spomiędzy kostek najlepiej w tym celu użyć myjki ciśnieniowej ze specjalną przystawką. Pod żadnym pozorem nie można czyścić nawierzchni szczotką drucianą! Nie dość, że możemy w ten sposób spowodować odbarwienie kostki, to jeszcze uszkodzimy strukturę materiału. Zimą należy unikać posypywania solą oraz na bieżąco usuwać zabrudzenia z kół samochodów. Nie należy również stosować ostrych narzędzi do usuwania śniegu i lodu.
Mogą one uszkodzić poszczególne kostki. Impregnować, czy nie? Niektórzy producenci polecają do pielęgnacji nawierzchni z betonowych kostek brukowych środki impregnujące. Jest to w pełni uzasadnione jeśli kostka nie była wcześniej impregnowana fabrycznie (system ALS). Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów środków opartych m.in. bazie wody, silikonów i butanolu oraz substancji z polimerami, które najdłużej zachowują właściwości impregnujące. Ze względu na to, że linia szlachetnych kostek jest impregnowana fabrycznie zabieg taki nie jest konieczny.
Czym jest ALS, czyli Anti Liquid System? To nowatorski system ochrony powierzchni kostki brukowej opracowany przez firmę Libet. Znalazł on zastosowanie w szlachetnych kostkach brukowych linii Libet Decco, w niektórych produktach z linii Impressio oraz Completto.
Ta nowoczesna technologia uszczelniająca kostki od wewnątrz już w procesie produkcji, czterokrotnie zmniejsza nasiąkliwość powierzchni, zabezpiecza ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz ogranicza powstawanie plam, wykwitów i zazielenień.

Dzięki zastosowaniu systemu ALS nawierzchnię łatwiej utrzymać w czystości, dłużej też zachowuje ona swój oryginalny kolor – wyjaśnia Koordynator ds. rozwoju rynku w firmie Libet. Kostki i płyty Libet, w których zastosowano system ALS to: Libet Decco Antico: Durango, Atrio, Merano, Romano, Natulit; Libet Decco Elegante: Via Castello, Akropol, Quadro, Piccola; Libet Decco Aspero: Imola, Via Castello, Via Trio; Libet Decco Colormix: Stream Line, Iberia, Tract, Farmerska, Via Castello, Imola, Via Trio, Piccola, Nostalit, Akropol; Linia Libet Impressio: Monza Colormix, Monza Elegante; Linia Libet Completto: Kravento Bosso, Kravento Grande.
 
Strona www autora: http://www.libet.pl
Dodano: 2013-08-05 00:01:29 - Libet - ID wpisu: 231
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe