kontakt     strona główna     katalog firm     informacje     dodaj newsa
Loading
porady / Kret. Jak pozbyć się kreta z ogrodu?
Kret. Jak pozbyć się kreta z ogrodu?
Kret. Jak pozbyć się kreta z ogrodu?
Kret. Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

porady / Kret. Jak pozbyć się kreta z ogrodu?
Kret, sympatyczne zwierzę, nie dla wszystkich jest mile widzianym gościem. W trawniku draży korytarze i „ukwieca” kopczykami.
Właściciele ogrodów nieraz zdesperowani do ostateczności potrafią siedzieć bladym świtem przy kopczyku z łopatą lub dubeltówką. Oj nie tak Panowie, nie tak...
Na kreta są różne metody, bardziej cywilizowane, część z nich wykorzystuje fakt, ze krety unikają hałasu. Stosuje się rożne dzwonki na kreta, brzęczyk na kreta.
Przedstawię parę prostych i skutecznych metod:
1 W trakcie budowy trawnika wprowadzamy siatkę tak by kret nie mógł wykopywać na powierzchni swych kopczyków. Jest to wersja dla właścicieli ogrodów z zasobnym portfelem.
2. Wykorzystujemy puste butelki PET po np. wodzie mineralnej. Wycinamy pionowe podłużne skrzydełka jak na zdjęciu. Nakładamy butelkę na patyk wbity w ziemię. Na wietrze butelka się obraca wokół swej osi dzięki skrzydełkom, powodując hałas.
3. Kupujemy i instalujemy rożnego rodzaju brzęczyki na krety, działają rożnie. Są zasilane bateriami.
4 Wkopujemy w paru miejscach w trawniku puste butelki PET. Wkopać należy pod kątem prostym, tak by wiatr, gdy jest oczywiście, powodował lekki gwizd. Działa gdy jest wiatr i na mniej osłoniętych terenach. Butelki nie powinny wystawać bardziej niże 2 cm, bo będą przeszkadzać przy koszeniu lub chodzeniu.

marek kalicki, architekt krajobrazu, ogrody.pl Powyższy tekst i zdjęcia mogą być wykorzystane na dowolnej stronie pod warunkiem umieszczenia informacji skąd pochodzą oraz aktywnym linkiem do strony http://www.ogrodnik.com.pl/news
 
Strona www autora: http://www.ogrody.pl
Dodano: 2011-06-01 13:04:01 - ogrody.pl - ID wpisu: 23
Informacje

dekor.ogrody.pl

 
 
 
 
ogrody.pl

 
 
 

strona główna | informacje | dodaj newsa | katalog firm | wpis do katalogu | reklama u nas | kontakt | chcesz mieć ogród?

kratki trawnikowe